Beroun na křižovatkách cest
Fotografická novinka potěší nejen milovníky Berouna a jeho okolí.
Kniha Beroun očima našich předků přináší dvojí pohled na město – první zachycený v písemné podobě, druhý v obrazovém materiálu.
Kniha Beroun očima našich předků přináší dvojí pohled na město – první zachycený v písemné podobě, druhý v obrazovém materiálu. Kniha vznikla na základe postřehů, komentářů a sdělení, vydaných tiskem nebo dochovaných v archivech. Fotografické snímky a pohlednice pocházejí ze sbírek berounského muzea a jsou prezentovány tematicky ve skupinách, nezávisle na textu.
MILOŠ GARKISCH (1947) vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor archivnictví – dějepis. Krátce působil v Zemském archivu v Opavě a v Okresním archivu v Novém Jičíně. V roce 1975 nastoupil do Státního okresního archivu v Berouně. Od roku 1996 zastával až do svého penzionování v roce 2000 funkci ředitele tohoto archivu. Zabývá se především staršími regionálními dějinami. Je autorem řady studií a publikací, např. Ve znamení berounského medvěda (2001), Berounský uličník (2003), Příběhy pražských cementáren (2011), Zmizelé Čechy – Beroun (2012). Je spoluautorem publikací Historie a současnost podnikání na Berounsku a Hořovicku (2006), Beroun. Dějiny českých měst (2008) a odborné edice Seydlovy Kroniky královského města Berouna (2003).