Každý bojoval na opačné straně Evropy. První, z moravské vesničky, na francouzské frontě v roce 1940 a následně strávil dlouhá léta v zajateckém táboře.
Každý bojoval na opačné straně Evropy. První, z moravské vesničky, na francouzské frontě v roce 1940 a následně strávil dlouhá léta v zajateckém táboře; druhý, z Podkarpatské Rusi, přes nucenou službu v maďarské armádě prošel frontu jako příslušník 1. československého armádního sboru v SSSR. Dva silné příběhy, které se protnuly po válce, ukazují válečné dění bez příkras. Popisované události jsou autentické a byly zpracovány na základě deníků, úředních údajů a vzpomínek hlavních postav a jejich příbuzných. Příběh popisuje dramatické a drastické události tak, jak je válka z pohledu účastníků přinášela…
Detail
Výrobce
Machart s.r.o.
Formát
148 x 210 mm
Rozsah
224 vnitřních stran
Obálka
pevná vazba
Vazba
šitá
ISBN
978-80-7656-020-8
Datum vydání
10/2021
Pořadí vydání
Publikace byla vydána jako 242. v pořadí nakladatelství Machart.
Listování u této knihy není k dispozici
Petr Gruber
Petr Gruber je autorem již druhé knihy s válečnou tématikou. Zatímco v první úspěšné knize „Voják Říše a svědomí“ se zabýval osudem vojáka z Protektorátu ve službě ve Wehrmachtu, aktuálním titulu popisuje službu čs. vojáků ve francouzské armádě na počátku války s následným pobytem v zajateckém táboře a službu v československém vojsku v rámci Rudé armády. Nevyhýbá se skutečnostem, které vedly k porážkám i k vítězstvím. Ukazuje, jaká byla role obyčejného vojáka ve světovém konfliktu a jaké bylo utrpení vojáků i civilistů.
Hana Hrabáková po loňském úspěšném literárním debutu přichází s dalším dílem své povídkové série. Autorka oslovuje čtenáře uceleným souborem humorných textů doslova „ze života“.
Hana Hrabáková v předchozích třech letech úspěšně publikovala již tři díly cyklu „Povídky ke kávě“ a letos přichází s další částí této povídkové série.
Když jsem se rozhodl napsat příběh o sečtělém školákovi Pihounovi z berounského předměstí, bylo mým záměrem, aby se románový hrdina, ač fiktivní postava, pohyboval v autentickém prostředí, obklopen autentickými, v té době žijícími lidmi. Jeviště, na které
Novela indického autora Sumita Mullicka, která vychází ve dvojjazyčném česko-anglickém vydání, je prvním vykročením tohoto zajímavého autora mezi české čtenáře.
Román Melog je zároveň mysteriózním thrillerem, laskavou i krutou satirou o ceně vědění ve společnosti a především prózou kypící jazykovým a situačním humorem.