- Vyprodáno
Až pak můžeme zapomenout
Syrový thriller ze zapomenutých čtvrtí Berouna a nočních ulic Prahy.
...Nikdo se jich neptal. Neměli na výběr. V těžkých válečných letech museli sloužit režimu, který popíral základní lidská práva. Biografický román z každodenního života v zázemí i na frontě na konci druhé světové války podle vzpomínek pamětníků, zpracoval autor do čtivé formy, která uspokojí všechny příznivce válečné literatury i ty, kteří chtějí vědět, jaké byly skutečné příčiny, pohnutky i následky takové služby pro občany předválečné ČSR. Kniha je doplněna množstvím dobových fotografií a dokumentů ze soukromých, státních a zahraničních archívů, z nichž většina nebyla dosud publikována...
Petr Gruber, na rozdíl od své první knihy „Dva roky záklaďákem“, zaměřené historicky i žánrově na jinou oblast, pootevřel dveře opomíjenému tématu služby občanů ČSR a Protektorátu v uniformě Wehrmachtu. Kniha je výpovědí o osudech obyčejných lidí, kteří se museli podvolit tlaku nacistického režimu.
Petr Gruber je autorem již druhé knihy s válečnou tématikou. Zatímco v první úspěšné knize „Voják Říše a svědomí“ se zabýval osudem vojáka z Protektorátu ve službě ve Wehrmachtu, aktuálním titulu popisuje službu čs. vojáků ve francouzské armádě na počátku války s následným pobytem v zajateckém táboře a službu v československém vojsku v rámci Rudé armády. Nevyhýbá se skutečnostem, které vedly k porážkám i k vítězstvím. Ukazuje, jaká byla role obyčejného vojáka ve světovém konfliktu a jaké bylo utrpení vojáků i civilistů.
Detail autora